In Zaanstad lopen, fietsen, steppen en skaten tijdens deze week leerlingen van maar liefst 20 scholen de hele week om zoveel mogelijk groene voetstappen te verzamelen: ruim 5000 leerlingen doen mee aan de actie.
Het hoogtepunt is op donderdag 20 september als de scholen de ouders en kinderen zoveel mogelijk stimuleren om lopend of fietsend naar school te komen. Zo is het rondom de school een stuk veiliger en schoner.
In de gemeenteraad bespreken we in deze weken de uitgangspunten voor een Zaans Verkeer en Vervoer Plan (ZVVP). Eén van de uitgangspunten is dat we voor de korte afstanden de auto zoveel mogelijk laten staan.
Laten we de leerlingen en de ouders die aan de actie meedoen onze waardering en solidariteit tonen. Laten we aangeven dat we het ZVVP serieus nemen ter wille van een schoner en veiliger Zaanstad. Dat kunnen we doen door zelf ook in deze week zoveel mogelijk groene voetstappen te zetten. In het bijzonder op donderdag 20 september, als we naar het Zaanstad Beraad komen. We roepen u van harte op hieraan zoveel mogelijk mee te doen.
Met vriendelijke groet,
Fractie GroenLinks, Bert Boer
Fractie ChristenUnie, Christa Neefjes
Fractie PvdA, Jeroen Olthof
Fractie ROSA, Ruud Pauw
Fractie SP, Rob Poldner
Fractie VVD, Barbera Visser