Meer dan twee jaar geleden is het winkelcentrum aan de Heiligeweg in Krommenie afgebrand. Er is helaas nog steeds geen enkele activiteit tot slopen en/of herbouw te bespeuren. Ons nieuwe fractielid Kees van den Berg heeft daar afgelopen week de volgende vragen over gesteld. Inmiddels is hij daar ook al over geïnterviewd door NH-TV.

Aan het College van B & W:

Het afgebrande winkelcentrum aan de Heiligeweg te Krommenie ligt er nu al ruim 2 jaar desolaat bij. Na de brand heeft het eerst enige tijd gekost voordat alle eigenaren overeenstemming hadden bereikt met Dreef Beheer, de ontwikkelaar namens de Dekamarkt. Daarnaast werd duidelijk dat Parteon geen deelnemer meer was in deze ontwikkeling en dat Dreef Beheer ook de Vredekerk en het Heem aan de Eikenlaan had gekocht. Toen die duidelijkheid er was, ontstond optimisme over het zo snel mogelijk opruimen van de brandruïne aan de Heiligeweg en zicht op een nieuwe ontwikkeling. Parteon zou zich richten op de nieuwbouw van de Durghorst en Dreef Beheer op de Heiligeweg.

Tijdens een openbare vergadering van het wijkbeheer Krommenie werd de wens en de intentie uitgesproken om gelijktijdig met de bouwwerkzaamheden te beginnen zodat dit gebied zo kort mogelijk een bouwput zou zijn. Parteon zou eind 2008 beginnen met haar werkzaamheden, Dreef Beheer zou daar zoveel mogelijk in haar planning op aansluiten. Maar behalve het plaatsen van hekken ligt een deel van het centrum van Krommenie er nog steeds desolaat bij. Er worden spelende kinderen gesignaleerd. Hoe langer het duurt, hoe groter de kans op ongelukken. Deze rotte appel is na twee en een half jaar niet meer te accepteren.

De fractie van GroenLinks heeft hierover de volgende vragen:

1. Ligt Parteon nog steeds op schema met de start nieuwbouw Durghorst le fase?

2. Wanneer is aan Dreef Beheer de sloopvergunning verleend voor het afgebrande winkelcentrum aan de Heiligeweg? Is het College op de hoogte van een reden waarom er nog niet tot sloop is overgegaan?

3. Is er voor de Vredekerk en het Heem een sloopvergunning afgegeven? Zo nee, wat is hier de reden van?

4. Is er een relatie tussen het niet afgeven van een sloopvergunning voor de Vredekerk en het Heem en het niet slopen van de afgebrande winkels door Dreef Beheer?

5. Is het College met ons van mening dat het afgebrande winkelcentrum onmiddellijk gesloopt moet worden, mede met het oog op veiligheid voor spelende kinderen?

6. Denkt het College dat er in goed overleg met Dreef Beheer toe kan worden besloten dat in ieder geval het afgebrande winkelcentrum aan de Heiligeweg nog dit jaar (2008) wordt gesloopt? Zo nee, heeft het College bestuurlijke middelen om de onmiddellijke sloop van de afgebrande winkels af te dwingen?

Kees van den Berg, fractie GroenLinks